2 Грудня 2018

В.Черниш: Росія прагне зруйнувати діючі політичні союзи

Міністр тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш в ефірі програми 5 каналу «Чому НАТО?» розповів про загрози, з якими зіштовхнулася Україна в гібридній війні та про ключові інструменти, які використовує Російська Федерація для дестабілізації українського суспільства.

Вадим Черниш зазначив, що Російська Федерація витрачає великі ресурси, для дестабілізації ситуації в Україні та створення «ситуації крихкості». З цією метою використовуються не тільки кошти державного бюджету Російської Федерації, але й кошти наближених до влади олігархів:

«Росія витрачає серйозні кошти на військовий компонент, однак ще більші кошти йдуть підтримку невійськових методів ведення війни. Наприклад, в РФ створене Федеральне агентство «Россотрудничество», яке має свою мережу в усьому світі, і при цьому серйозно фінансується – і досить часто не з державного бюджету Росії . Є ціла низка наближених до влади РФ олігархічних структур, які отримують відповідні “завдання”, направлені на дестабілізацію і розкол суспільства. Такі олігархи – “сателіти” держави – по суті виконують завдання поставлені владою РФ, вони створюють приватні військові компанії, фабрики тролів та все інше, що можна використати для досягнення певних інтересів»

«Всі дії РФ сплановані, прогнозовані та реалізовуються для того, щоб послабити державу. Коли країна послаблена через вплив різних чинників, можна невеликою кількістю військової сили її захопити. В теорії це називається «ситуація крихкості» і якщо її створити, будь-яка держава стає легкою здобиччю. Це така тонка гра, де РФ поєднує військову і невійськову силу для того щоб вплинути на державу та змусити відмовитись від цивілізаційного вибору»

В. Черниш наголосив, що для Росії НАТО велика загроза і що РФ прагне зруйнувати діючі політичні союзи.

Також Міністр розповів про інструменти, які використовує РФ для ведення гібридної війни в інформаційному полі:

«У Росії є інформаційне домінування, особливо в країнах колишнього Радянського Союзу. Для ведення гібридної війни в інформаційному просторі РФ використовує три підсистеми. Перша – коли використовується державне телебачення чи асоційовані державою органи. Друга – коли це робить хтось нібито належний до держави, але може в будь яких час спростувати свою позицію.
Третя – коли все робиться за рахунок таємних інформаційних операцій, як наприклад використання фабрики тролів. Як раз ці три механізми завжди застосовуються в комбінації»