7 Жовтня 2016

Вадим Черниш оглянув декілька соціальних об’єктів під час візиту в Донецьку область

 Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш в рамках робочого візиту в Донецьку область відвідав маріупольський онкологічний центр, центр підтримки сім’ї та оглянув недобудований комплекс  ЖК «Перший квартал», призначений для втілення проекту «Соціальне житло».

 Громада Маріуполя планує реалізувати проект «Соціальне житло», що дозволить забезпечити квартирами 630 сімей, які їх гостро потребують. Десять дев’ятиповерхових будинків недобудованого комплексу «Перший квартал» приводяться у відповідність до експлуатаційних вимог, але для завершення усіх робіт необхідно майже 225 млн грн. Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш під час огляду будівництва зазначив, що сприятиме залученню інвестицій для вирішення цієї проблеми. Наразі будівельна готовність комплексу становить майже 40%.

 В місцевому онкоцентрі, де побував Міністр, на даний момент обслуговують в тому числі переселенців, а також мешканців  Донецької і Луганської областей. У зв’язку зі збільшенням навантаження, за сприяння УВКБ ООН було обладнано 9 палат та закуплено медичне обладнання, відтепер спеціалізований центр може надавати усю необхідну допомогу онкологічним хворим.

14614339_312748622421686_1585121935_o 14550922_312748852421663_667230889_oЦентр підтримки сім’ї , який також відвідав Міністр, створений для переселенців та неблагополучних родин за підтримки Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та міської влади. На базі центру працюють психологи, логопеди, арт-терапевти і вчителі. Тут в різний спосіб надають психосоціальну допомогу батькам та дітям: фахівці застосовують творчий підхід, пропонують розвиваючі ігри, театральну студію, навчальні класи, медитації. Сьогодні такі заклади набувають популярності, адже психологічна допомога є запорукою виходу з життєвої кризи, пов’язаної з конфліктом, або з неблагополучними обставинами, і є не менш важливою, аніж матеріальна допомога.