15 Грудня 2016

Вадим Черниш представив у США План гуманітарного реагування для України на 2017 рік та Державну цільову програму «Відновлення та розбудова миру у східних регіонах України»

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш під час візиту до Ради Безпеки ООН представив План гуманітарного реагування для України на 2017 рік та Державну цільову програму «Відновлення та розбудова миру у східних регіонах України».

20161215_111820Гуманітарну ситуацію на сході України Міністр Вадим Черниш обговорив з послами різних держав в рамках зустрічі у Раді Безпеки ООН у Нью-Йорку. Вадим Черниш представив План гуманітарного реагування для України на 2017 рік, підготовлений Міністерством в координації з міжнародними організаціями. Нагадаємо, цей документ є дорожньою картою дій щодо забезпечення потреб людей, які постраждали внаслідок конфлікту по обидва боки лінії розмежування. Згідно з Планом, гуманітарні операції на суму 127 млн доларів були визначені як критично важливі. 20161215_111505Ці кошти планується спрямувати на вирішення найбільш нагальних потреб майже 2,6 млн осіб, які потрапляють до найвразливіших категорій. План гуманітарного реагування для України на 2017 рік включає 94 проекти, запропоновані 45 організаціями, в тому числі 35 національними та міжнародними неурядовими організаціями та 10 агентствами ООН. Більше 42 млн дол. США необхідно для фінансування проектів захисту, 33,8 млн дол США – для проектів у сфері житлової та непродовольчої допомоги та 26 млн дол. США – для забезпечення доступу до безпечної питної води та санітарних послуг.

20161215_100423Також Вадим Черниш представив огляд гуманітарних потреб майже 4 мільйонів осіб в Україні, які потерпають від конфлікту на сході країни і потребують захисту держави. Більшість з них проживає на тимчасово непідконтрольних українському Уряду територіях – 2,9 мільйонів осіб. Люди потребують вільного доступу до товарів та послуг, а також медичної допомоги, забезпечення житлом, налагодження безперебійного водо- та газо- постачання, соціальної допомоги.

Крім того, Міністр під час зустрічі ознайомив послів з проектом Державної цільової програми «Відновлення та розбудова миру у східних регіонах України», яку Міністерство готує спільно з міжнародними експертами, представниками центральних та місцевих органів влади, науковцями, громадськими організаціями. Як повідомлялося раніше, програма стосується трьох напрямків роботи: інфраструктурного та економічного відновлення, а також посилення стійкості громад та розбудови миру.