18 Січня 2017

Вадим Черниш: Рішення Уряду стосовно окремих районів Донецької та Луганської областей спрямоване на реінтеграцію людей в єдиний конституційний простір України

Під час засідання Уряду Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш зробив заяву на підтримку Плану заходів щодо реалізації основних засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей.

«Наразі публічно лунають неправдиві і маніпулятивні заяви від представників однієї із політичних сил, направлені проти прийнятого Урядом Плану заходів щодо реалізації основних засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей. Я хочу сказати, цей план був розроблений на виконання діючого Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», який відповідно до Конституції прийняла Верховна Рада» – зауважив Вадим Черниш.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України, яким затверджено План заходів, виконувати його завдання будуть всі органи влади з дотриманням вимог законодавства щодо протидії фінансуванню тероризму та недопущення дій, спрямованих на зміну кордонів чи територіальної цілісності України. Також всі виконавці зобов’язані запобігати та не допускати будь-яких дій, спрямованих на легітимізацію незаконних збройних формувань чи терористичних організацій, що перебувають на території окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження або дії, які можуть бути розцінені як пряме, або непряме налагодження контактів таких незаконних збройних формувань чи терористичних організацій.

Також Міністр прокоментував один з пунктів плану:

Безымянный«Я не можу зрозуміти, що поганого в тому, що діти, які перебувають вимушено на території, яку зараз тимчасово Уряд України не контролює, будуть отримувати можливість вступити і вчитися у вищих навчальних закладах України. Це для когось так небезпечно? Тому я би просто хотів, щоб всі присутні зрозуміли, що рішення Уряду намагаються дискредитувати. Проте насправді воно направлено на реінтеграцію непідконтрольних територій і людей, які там проживають, в єдиний конституційний простір України».

Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман підтримав позицію Міністра Вадима Черниша та зазначив, що для Українського Уряду  ні чим не відрізняються українці, які живуть на заході чи на сході, в центрі, або на півночі або на півдні.

_ASS6019«Різними сьогодні є лише умови життя, бо деякі наші співгромадяни сьогодні знаходяться в тимчасовій окупації і в багатьох речах просто обмежені. – зазначив Голова Уряду. -Там є діти, там є люди похилого віку, там є люди, які хочуть жити в мирі, які люблять Україну. Там є  різні люди, але говорити проте, що якщо дитина хоче навчатись в нашому ВУЗі має бути позбавлена цього права, тому що її російські війська окупували – я з цим не згоден, або якщо, наприклад, у Маріуполі Слава Вакарчук буде давати свій концерт і люди, які захочуть приїхати і послухати українську музику мають бути полишені цього права, я теж з цим не згоден. Я згоден лише з тим, що агресор, бойовики і терористи мають бути вигнані з території нашої прекрасної української держави. І тому не треба звинувачувати Уряд в тому, чого немає. Тому що люди відчувають де правда, а де брехня» – підкреслив Прем’єр-міністр