6 Травня 2017

Вадим Черниш у Стокгольмі презентував Платформу даних для моніторингу соціально-економічних наслідків конфлікту та переміщення в Східній Україні

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш відвідав з робочим візитом Швецію, на запрошення Міністра закордонних справ країни Марґо Вальстрем. Під час окремої зустрічі Марґо Вальстрем та Вадим Черниш обговорили питання майбутнього співробітництва.

У Стокгольмі Міністр взяв участь у Форумі «Миру та Розбудови», де розглядалися питання міжнародної підтримки під час вирішення конфліктів та механізми інтеграції. У заході також взяли участь представники уряду Швеції, інших країн, міжнародних організацій та ООН.

image-0-02-01-27b3c23000b33b48a839551f80ccd5ce2124a3a6f5041b2585fcf5bb0bed4f32-V

В рамках форуму Вадим Черниш презентував Платформу даних для моніторингу соціально-економічних наслідків конфлікту і переміщення в Східній Україні, розроблену спільно з міжнародними організаціями, зокрема, з Світовим банком, а також компанією SOFT PRO. Платформа передбачає створення інтерактивної мапи-інформаційного порталу, де буде відображено інформацію про соціально-економічні наслідки конфлікту, дані про поступ в питанні реалізації Державної цільової програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України, в тому числі дані про національні та міжнародні інвестиції, моніторинг реалізації інфраструктурних проектів на територіях, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту. Платформа дозволить максимально оперативно та в зручній формі отримувати інформацію про потреби регіону, хід реалізації тих чи інших програм, гуманітарні операції, тощо. На основі даних Платформи може здійснюватися інфраструктурний аналіз, аналіз забезпечення ВПО та мешканців первинними потребами, буде вдосконалено систему контролю проектів та налагоджено взаємодію з донорами та центральними органами виконавчої влади щодо відображення релевантних даних.

image-0-02-01-7d9394ef12cf3e957f163baa5b34f4fe709ed9e58115765ea7ad3218f596ef76-V

Також в ході робочого візиту Міністр зустрівся з керівництвом Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI). Заклад  є одним з найавторитетніших аналітичних центрів у світі, досліджує збройні конфлікти, вивчає причини крихкості миру, способи попередження та припинення конфліктів, безпеку та мир у світі.