5 Липня 2017

Допомога Великобританії в питаннях розбудови миру важлива для України, – В. Черниш

5-7 липня Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш у складі урядової делегації на чолі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом перебуває з офіційним візитом у Лондоні (Великобританія).

Під час поїздки заплановані зустрічі з високопосадовцями, також Міністр візьме участь у великому економічному форумі, присвяченому питанням реформ в Україні.

Вадим Черниш відзначає, що допомога Великобританії стосується майже всіх сфер життя України і дозволяє забезпечити сталий розвиток українського суспільства.

«Загальний обсяг допомоги Великобританії у 2015/2016 фінансових роках становить близько 33 млн. фунтів стерлінгів. При цьому у 2017-2018 роках очікується збільшення фінансування до 44,2 млн. фунтів. Значна частина цих коштів буде використана у рамках вже існуючих програм», – сказав він.

Слід зазначити, що МТОТ співпрацює з Урядом Великобританії в рамках підготовки на базі Національного університету КПІ спеціалістів з врегулювання конфліктів та медіації. Співпраця охоплює найкращі британські вищі навчальні заклади, викладачі яких залучатимуться для підготовки навчальних планів, методичних посібників та лекцій для слухачів цієї магістерської програми.

В рамках співпраці з Україною Фонд конфлікту, стабільності та безпеки Великобританії координує програми на майже 11 млн. фунтів. Так, в рамках однієї з програм було підготовлено 3 тисячі  українських військових. Крім того, Британська благочинна та американська недержавна організація The HALO Trust приділяє велику увагу створенню в Україні Центру протимінної діяльності.

Британія також підтримує Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні, Консультативну місію ЄС, Моніторингову місію ООН з прав людини в Україні та Офіс Верховного Комісару ООН з прав людини.

Британія курує проекти, спрямовані на подолання наслідків конфлікту на Донбасі, боротьбу з кіберзлочинністю, корупцією, дискримінацією ЛГБТ і посилення електоральної обізнаності населення. Фонд ефективного управління освоїв близько 12 млн. функтів стерлінгів, допомагаючи Україні у сферах реформування управління фінансовою сферою, покращання бізнес-клімату, е-декларування, надаючи гуманітарну допомогу, вкладаючи кошти у розвиток підприємницької діяльності серед внутрішньо переміщених осіб, тощо.

З цього Фонду фінансуються програми Представництва Світового Банку в Україні; Німецького товариства з міжнародного співробітництва, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Представництво Програми розвитку ООН в Україні; Представництво Pricewaterhouse Coopers (PwC) в Україні; Представництво Міжнародної організації з міграції в Україні; Міжнародний Комітет Червоного Хреста, недержавна організація «Людина в біді», Фонд народонаселення ООН.

Британський Фонд розвитку прав людини та демократії в Україні опікується проблемами журналістів та захисників прав людини в Криму, а також ЛГБТ спільноти в Україні.