17 Жовтня 2018

Вадим Черниш здійснив візит до штаб-квартири НАТО у Брюсселі, де взяв участь у засіданні комісії Україна-НАТО

 17 жовтня Вадим Черниш здійснив візит до штаб-квартири НАТО у Брюсселі, де взяв участь у засіданні комісії Україна-НАТО.

Засідання відбулось під головуванням Генерального Секретаря Єнса Столтенберга, за участі заступниці Генерального Секретаря Роуз Геттенмюллер, Голови Місії України при НАТО Вадима Пристайко та 29 Послів країн-учасниць Північноатлантичного альянсу. Зокрема, мова йшла про поточний стан гуманітарної ситуації на сході України.

«Сьогодні Україна робить надважливі кроки як для задоволення гуманітарних потреб, так і для підтримання зв’язків з населенням, яке вимушено залишилося на окупованих територіях. Уряд України максимально спростив порядок перетину гуманітарних вантажів на окуповані території, це стосується ліків, що мають оперативно і безперебійно потрапляти до хворих, продовольчих продуктів, будівельних матеріалів і реагентів для очистки води. Однак окупаційні адміністрації РФ досить часто спеціально перешкоджають гуманітарним вантажам. До того ж окупаційні адміністрації ввели додаткові обмеження на ввезення громадянами з підконтрольної Урядом України території продуктів харчування, які життєвонеобхідні, особливо дітям», – підкреслив Вадим Черниш.

Також, Міністр зазначив, що зараз ведуться роботи по реставрації і облаштуванню контрольних пунктів в’їзду-виїзду, яких наразі працює 5, з максимально комфортними умовами, що відповідають потребам населення:

«Ми робимо все можливе для наближення сервісів до лінії розмежування,  аби наші громадяни, що проживають на тимчасово окупованих територіях, мали доступ до сервісів, освітніх та  медичних послуг. Спеціальні урядові програми, розроблені з цією метою вже показують позитивні результати», – говорить Міністр.

Окреме питання стосувалось захисту критичної інфраструктури та регулярних обстрілів з боку незаконних збройних формувань об’єктів водо- і енергопостачання. Вадим Черниш:

«Забезпечення питною водою населення Донецької і Луганської областей, яке залишилися на окупованій території є пріоритетом для нашої держави. Тому Україна відновлює пошкоджені водоводи, забезпечує  доступ для гуманітарних вантажів та місій на тимчасово окуповані території, а також підтримує роботу підприємств, що здійснюють поставки води по обидва боки лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях. Багато роботи в цьому напрямку здійснюється завдяки переговорам в Мінську в рамках роботи Тристоронньої контактної групи, це і розмінування території, і гарантії безпеки, “дзеркальне” патрулювання СММ ОБСЄ».

Також Міністр поінформував партнерів України з НАТО про утиски громадянських, політичних та інших прав громадян України на окупованих територіях Донбасу та Криму, економічні наслідки окупації частини території України, захоплення українських підприємств, незаконне використання РФ природних ресурсів України.

Глава Місії України при НАТО В.Пристайко детально поінформував союзників щодо розвитку безпекової ситуації в Україні з особливим наголосом на її загостренні в акваторії Азовського моря через деструктивні дії РФ. Він також зазначив про можливі ризики і безпекові виклики у зв’язку із погрозами РФ вжити активних заходів у відповідь на проголошення автокефалії УПЦ. Інформація була з розумінням і зацікавленістю сприйнята союзниками.

Глави місій країн-учасниць НАТО висловили підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України, різко засуджуючи анексію Криму та збройну агресію Російської Федерації на сході України.

Нагадаємо, Комісія Україна – НАТО є найвищим органом, який ухвалює рішення стосовно розвитку відносин Україна – НАТО та спрямовує заходи в плані практичного співробітництва. Вона також є форумом для консультацій між країнами – членами Альянсу та Україною з тих питань безпеки, що викликають обопільну зацікавленість. Комісію Україна – НАТО було утворено відповідно до Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО, яку підписали глави держав та урядів України і країн – членів Альянсу в Мадриді 9 липня 1997року. Її завданням є забезпечення належного виконання положень Хартії, здійснення комплексної оцінки розвитку стосунків між Україною та НАТО, контроль над процесом планування майбутніх заходів та висунення пропозицій щодо шляхів поліпшення та подальшого розвитку співробітництва.