13 Червня 2017

Важливо забезпечити соціалізацію дітей внутрішньо переміщених осіб, – радник Міністра Олеся Цибулько

13 липня радник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Олеся Цибулько взяла участь у круглому столі «Формування та реалізація державної політики щодо захисту дітей в Україні: реалії та перспективи».

Цибулько у ВРУ 13 06 17

«Наразі держава не має даних скільки дітей, постраждали внаслідок війни та потребують допомоги. Ми користуємось цифрами міжнародних організацій. За даними ЮНІСЕФ, 12 тисяч дітей знаходяться безпосередньо на території, яка обстрілюється мінімум раз на місяць. Треба шукати шляхи захисту цих дітей, а також дбати про дітей внутрішньо переміщених осіб. Важливо забезпечити повноцінну соціалізацію дітей на новому місці», – наголосила Олеся Цибулько.

За її словами діти стикаються з великою кількістю загроз у зв’язку із конфліктом на сході України. Це випадки насилля, нічні жахіття внаслідок пережитих трагедій, фізичні розлади через психологічні травми, неможливість встановити контакт з однолітками, тощо.

При цьому радник Міністра наголосила на тому, що в Україні буде посилена робота з постраждалими внаслідок конфлікту дітьми, оскільки вже створені умови для реалізації положень закону «Про охорону дитинства» оскільки на початку року парламент України ухвалив зміни Закону щодо захисту дітей, які постраждали від збройного конфлікту.