23 Січня 2018

Відбулася зустріч Курта Волкера з Міністром Вадимом Чернишом

23 січня в рамках робочого візиту відбулася зустріч  спеціального представника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера з Міністром Вадимом Чернишом.

11

В ході зустрічі сторони обговорили  гуманітарну ситуацію та потреби населення, що проживає на сході України:

13

«Населення, яке проживає уздовж лінії зіткнення та непідконтрольних територіях щоденно зіштовхується з проблемами, що змушують людей стрімко зменшувати ресурси аби прогодувати себе, обігріти свою домівку чи купити ліки. З метою допомоги постраждалому населенню Урядом України постійно забезпечується ефективна взаємодія з іншими країнами, міжнародними організаціями, які надають гуманітарну допомогу громадянам, що проживають на сході України по обидва боки лінії зіткнення, та забезпечується доступ таких організацій до непідконтрольних територій», – зазначив Міністр

Довідково: впродовж 2017 р. 8000 пацієнтів отримали від UNICEF медичні препарати для безперервного лікування ВІЛ-інфекції, 500 пацієнтів отримали від МБФ «Альянс громадського здоров’я» протитуберкульозні препарати ІІ ряду, 210 тис. ампул інсуліну МКЧХ доправив до медичних закладів Донецької та Луганської областей, завдяки чому пацієнти хворі на цукровий діабет мають доступ до життєво необхідного лікування.

Також Вадим Черниш розповів про результати реалізації  в 2017 р. Плану заходів спрямованого на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та підтвердив, що Україна не відмовляється від своїх громадян, які проживають на непідконтрольних територіях, і буде робити усе можливе для їх реінтеграції.

12

«Не зважаючи на всі перешкоди потрібно не припиняти зусилля допомагати людям, які проживають на непідконтрольних територіях та підтримувати зв’язок з ними» – підкреслив Курт Волкер.

З цього приводу Вадим Черниш  зазначив про важливість комунікації та розробки відповідних стратегій, відзначивши успішні комунікаційні проекти USAID в Україні на радіо та телебаченні.