25 Жовтня 2017

Відбулася зустріч співробітників МТОТ з делегацією Комітету з питань гуманітарної допомоги та продовольчої допомоги ЄС

25 жовтня у залі засідань відбулася зустріч співробітників МТОТ з делегацією Комітету з питань гуманітарної допомоги та продовольчої допомоги Європейського Союзу (COHAFA).

Комітет COHAFA є головним форумом в ЄС для обговорення політики гуманітарної допомоги, а також зосереджується на питаннях її впровадження, ефективності та координації. Відповідно, метою триденного візиту до України було ознайомлення представників країн ЄС з рівнем ефективності використання Україною вже наданої країнами ЄС допомоги та вивчення потреб для подальшої підтримки.

DSC_1007“Головна мета цієї зустрічі, передати через нас інформацію до наших столиць. Оскільки ми глибоко стурбовані погіршенням ситуації в Україні внаслідок конфлікту на сході України. Ми хочемо запевнити вас в подальшій підтримці з боку ЄС, прагненні полегшити гуманітарну кризу в Україні і запобігти переходу конфлікту у статус “замороженого”, а тим більше “забутого”. Ми дуже раді вітати зусилля Уряду України спрямовані на полегшення ситуації, особливо – План дій МТОТ по взаємодії з населенням з непідконтрольних територій та нову Стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб з тимчасово непідконтрольних та окупованих територій”, – зазначила голова делегації, представниця Естонії Мар’є Піхлак.

DSC_0987“Ваш візит і думка, яка буде у вас сформована за його результатами, дасть додаткову інформацію для того, аби на політичному рівні країни ЄС продовжили надавати підтримку Україні у вирішенні гуманітарних проблем та мінімізувати ті ризики, які виникли не лише для України, а фактично для усієї Європи, у зв’язку із конфліктом у нашій країні”, – зазначив Георгій Тука.

В ході зустрічі представників ЄС було поінформовано про здійснені Україною заходи спрямовані на допомогу громадянам постраждалим внаслідок конфлікту. Зокрема, щодо підготовки Державної цільової програми «Відновлення та розбудова миру у східних регіонах України», стану виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження ”, а також про розробку Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року.

DSC_1016«В рамках реалізації Плану 8-р МТОТ спільно з МОН та  ГО «Фонд «Відкрита політика» проведено масштабну інформаційну кампанію. Зокрема, знято ролики соціальної реклами де Міністр  Вадим Черниш та Міністр Лілія Гриневич  звернулися до майбутніх абітурієнтів із закликом вступати до українських ВУЗів. Таку ініціативу підхопили відомі українські діячі та зірки українського шоу-бізнесу: Іван Малкович, поет, директор видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”, Саша Кольцова, вокаліст гурту «Крихітка», член правління НСТУ, Народна артистка України, співачка, переможниця конкурсу «Євробачення-2016» Джамала. Завдяки участі в кампанії ПАТ «Укрзалізниця» у потягах на 16 напрямках руху та у 118 вагонах Інтерсіті була розміщена відповідна соціальна реклама», – зазначила  Керівник Патронатної служби Міністра Вікторія Вороніна. «Окрім цього спільними власними зусиллями відправлено на відпочинок до Хорватії 300 дітей та ще 25 до Грузії», – підкреслила В. Вороніна.

Делегація COHAFA перебувала в Україні протягом 23-25 жовтня. До її складу увійшли представники Австрії, Бельгії, Болгарії, Хорватії, Чехії Кіпру, Естонії, Фінляндії, Греції, Німеччини, Франції, Латвії, Литви, Люксембургу, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії та Швеції.

Представники країни ЄС відвідали м. Слов’янськ, м. Краматорськ, КПВВ “Майорське” та наближені населені пункти, а також низку об’єктів соціальної інфраструктури в регіоні відновлення та будівництво яких було здійснено та забезпечено за підтримки ЄС.

Візит був організований в рамках головування Естонії в Раді ЄС і його метою є оцінка існуючих гуманітарних потреб в Україні та підвищення обізнаності про основні гуманітарні проблеми.