28 Листопада 2016

Відбулося засідання керівників підгруп з підготовки змін до законодавства щодо захисту прав ВПО

Міжвідомча Робоча група з удосконалення законодавства у сфері дотримання прав внутрішньо переміщених осіб  провела проміжне робоче засідання. Керівники тематичних підгруп представили свої напрацювання змін до законодавства.

Зокрема, з огляду на великі обсяги роботи, робота в підгрупах була сконцентрована на найбільш актуальних проблемах внутрішньо переміщених осіб, які потребують якнайшвидшого вирішення. Так, на поточний момент робота над змінами до законодавства проходить по таким напрямкам:

–         Вдосконалення механізму перетину лінії розмежування;

–         Реєстрація ВПО;

–         Безоплатна правова допомога для ВПО;

–         Соціальні виплати;

–         Постачання ліків на непідконтрольну територію;

–         Забезпечення ВПО житлом та інші.

Проміжні напрацювання змін до законодавства планується представити вже наприкінці грудня поточного року.

Нагадаємо, 15 листопада відбулося перше установче засідання міжвідомчої Робочої групи з удосконалення законодавства у сфері прав людини внутрішньо переміщених осіб. Група утворена відповідно до наказу Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України В. Черниша від 12.10.2016. Робоча група готуватиме пропозиції змін до нормативно-правової бази України, спрямованих на покращення захисту внутрішньо переміщених осіб. В роботі групи беруть участь представники центральних органів виконавчої влади, народні депутати, громадські та міжнародні організації.