29 Вересня 2017

Відновлення довіри – вагома складова у розбудові миру, – Перший заступник Міністра Юсуф Куркчі

Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юсуф Куркчі взяв участь у круглому столі «Перші кроки у встановленні миру. Формування мирних процесів на сході України політико-дипломатичним шляхом».
 
За підтримки Проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні» та за участі колишнього помічника керівника поліції Північної Ірландії Гарі Уайта у Верховній Раді України відбувся круглий стіл на тему «Перші кроки у встановленні миру. Формування мирних процесів на сході України політико-дипломатичним шляхом» на якому обговорювали проблеми участі суспільства в формуванні мирних процесів та шукали шляхи вирішення конфлікту на Сході України із залученням міжнародного досвіду врегулювання конфліктів.
 
Під час свого виступу Юсуф Куркчі зазначив, що за час збройного конфлікту на сході України  значною мірою було втрачено довіру людей, які залишилися на непідконтрольній території і зараз державі необхідно цю довіру відновлювати.
29 09_Куркчі 2«Основні складові розбудови миру для нас – це створення належних умов для життя враховуючи розмінування, розбудову інфраструктури та відновлення довіри у людей. І цей крок є дуже важливим, бо довіра відновлюється там, де декларуюча наміри сторона вчасно виконує те, що проголошувала і в цьому завдання держави», – зазначив Юсуф Куркчі.
У свою чергу заступник представника УВКБ ООН в Україні Ноель Калхун зазначила,  що держава повинна захищати своїх громадян з моральної та політичної позиції та ставитись до їх прагнень з повагою.
«Мир – це те, що необхідно перш за все і захист внутрішньо переміщених осіб дуже важлива підготовка до миру і держава повинна захищати громадян. Деякі ВПО мріють повернутися до свого колишнього помешкання, інші розпочати життя заново і держава повинна поважати вибір цих людей та ставитись до них з повагою, бо це є основою для примирення та відновлення їх життя», – сказала Ноель Калхун.