20 Лютого 2017

Відновлення українського мовлення на непідконтрольних територіях має стати державним пріоритетом, – Г. Тука

Заступник Міністра Георгій Тука разом з представниками МІП та Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення взяв участь у прес-конференції щодо роботи Комісії з питань відновлення мовлення на непідконтрольних українському Уряду територіях.

Державний секретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко повідомив, що завдяки трьом керівним відомствам, які входять у Комісію з питань відновлення мовлення ведеться робота по забезпеченню та налаштуванню теле- та радіо частот на непідконтрольних українському Уряду територіях. Облаштування та передавачі були отримані завдяки західним партнерам як благодійна або донорська допомога від міжнародних благодійних організацій.

У свою чергу, Георгій Тука повідомив про розвиток телекомунікаційної інфраструктури на Херсонщині: на Чонгарі та Чаплинці триває процес налаштування обладнання. У Донецькій області буде побудована вежа висотою 200 метрів, що дасть можливість збільшити кількість користувачів до 852 тисяч. В Луганській області розпочалося будівництво вежі висотою 150 метрів, це дасть змогу користуватись телесигналом 46 тисячам осіб, у той час як радіочастотами зможуть користуватись 140 тисяч осіб.

GOL_7266_pp«Раніше вежа, що розташована на Карачуні була висотою 220 м і загальна кількість користувачів в радіодіапазоні становила 397 тисяч осіб. Після знешкодження цієї вежі, була встановлена похідна вежа висотою 30 м і в той час покриття становило лише 72 тисячі осіб. На сьогодні встановлено вежу висотою 184 м і радіотрансляція українських каналів здійснюється на територію, де проживають 370 тисячі осіб. Що стосується телевізійного сигналу з Карачуна, то після встановлення вежі висотою 184 м, зона покриття складає 408 тисяч користувачів», – сказав Георгій Тука.