25 Січня 2018

Відсутність належної уваги до проблем ВПО призводить до підвищення рівня конфліктності в регіонах

Недостатня увага до проблем внутрішньо переміщених осіб призводить до підвищення рівня конфліктності в приймаючих громадах. Про це заявила експерт програми “Радник з питань ВПО” Ірина Лоюк в ході презентації результатів дослідження “Соціальна згуртованість та конфліктна чутливість в Україні крізь призму внутрішнього переміщення”.
 
“Якщо говорити про загальні висновки, які ми отримали, це те, що в досліджуваних регіонах досить високий рівень нетолерантності. Тобто люди є досить чутливими до питань, які є маркерами до терпимості. Крім того, наприклад, на підконтрольній Уряду частині Донецької області дуже високий рівень безробіття і водночас доволі низька вартість оренди житла, тоді як в Дніпропетровській області навпаки, легше знайти роботу, але оренда житла становить близько 70% від середнього по регіону заробітку”, – розповіла Ірина Лоюк.
 
Соціально-економічний стан регіонів часто є однією з причин зростання конфлікнтості, стверджує радниця національного рівня з питань ВПО МТОТ Анастасія Одінцова.
 
“За результатами моніторингу, можна сказати, що першочергово треба вживати заходів щодо створення нових робочих місць в Луганській та Донецькій областях, а заходів щодо створення соціального житла потребують Харківська, Дніпропетровська та Київська області”, – зазначає пані Одінцова.
 
При цьому експерти звертають увагу органів місцевої влади на практично повну відсутність будь-яких програм спрямованих на підтримку ВПО на місцевому рівні.
 
“Якщо неупереджено ставитись до регіонів, то результати цього дослідження свідчать про те, що нам треба переглянути акценти щодо вирішення житлових проблем. Більшої уваги у цьому потребують Харківська і Дніпропетровська області. Ми врахуємо результати даного дослідження під час розробки плану заходів до Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року”, – відзначив заступник Міністра Георгій Тука.