5 Грудня 2018

Військовополоненим морякам буде виплачено по 100 тис грн – Уряд підтримав проект МТОТ

Сьогодні, 05 грудня 2018 р., на засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання підтримки осіб, яких було незаконно затримано в результаті акту збройної агресії з боку Російської Федерації, що відбувся 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки»

Як відомо, 25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки з боку Російської Федерації проти кораблів ВМС ЗС України було вчинено акт збройної агресії, в результаті якого російськими військовими було незаконно затримано 24 українських військовослужбовців.

Для підтримки українських моряків, що незаконно утримуються у в’язницях РФ, за ініціативи МТОТ Урядом прийнято рішення про виплату одноразової грошової допомоги у розмірі 100 000 гривень для кожного з цих осіб.

Прийнятою постановою також розширено перелік осіб, які можуть отримати державні кошти відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 328*. Це дозволить запровадити ефективний механізм виплати коштів

«У відповідь на зухвалий випадок збройної агресії Росії та взяття в полон наших військових моряків, МТОТ оперативно розроблено проект постанови, що дозволяє всім 24 військовополоненим отримати одноразову державну допомогу у розмірі по 100 тис.гривень.
Наш проект підтримано сьогодні на засіданні Уряду, і далі Міністерство має отримати від Міноборони персональні дані військовополонених моряків для ідентифікації їх та їхніх родичів чи представників. І після отримання від них відповідних заяв та документів, МТОТ буде здійснено виплати», – повідомив Міністр Вадим Черниш

Для отримання допомоги необхідно звернутися до Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України із відповідною заявою та надати копії необхідних документів.

За детальною інформацією необхідно звертатись до працівників Відділу з питань осіб, позбавлених особистої свободи МТОТ, які надають консультації за телефоном 044 536 92 47 або електронною поштою: vpos@mtot.gov.ua.

_________

* Постановою  Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 р. № 328 передбачено виплату у розмірі 100 тис. грн особам, позбавленим особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та/або органами влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та/або території Російської Федерації у зв’язку з громадською або політичною діяльністю вказаних осіб або членам їх сімей.