8 Грудня 2017

Влада РФ в черговий раз порушила міжнародне право у так званій «Справі кримських диверсантів»

Чергове порушення норм міжнародного права відбулося в Криму. В середу 6-го грудня так званий «Верховний суд» Криму  у «Справі кримських диверсантів» продовжив термін перебування в СІЗО громадянам України Євгенію Панову та Андрію Захтею на два місяці.

Нагадаємо, на початку серпня 2016 року Євгеній Панов і Андрій Захтей були викрадені, а потім затримані на території кримського півострова. Євгенія Панова, та Андрія Захтея звинуватили у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України та підготовці так званих «українських диверсій» на півострові. Показання були взяті внаслідок жорстокого катування. Є.Панова і А.Захтея, яких тримають у СІЗО вже 16 місяців.

Відповідно до обставин справи та міжнародно-правового регулювання учасників таких справ Є. Панов та А. Захтей є (або «мають статус») політичних в’язнів.

Згідно з проектом Закону України «Про визнання політичними в’язнями осіб, позбавлених свободи з політичних мотивів за рішенням органів влади Російської Федерації, та умови і порядок надання їм державної соціальної допомоги та пільг» особи, позбавлені особистої свободи з політичних мотивів у зв’язку з їхньою громадською або політичною діяльністю на територіях, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження або на тимчасово окупованій території є політичними в’язнями.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України звертає увагу на жорстоке переслідування осіб, які мають право на статус політв’язнів, з боку окупаційної «влади» та їх подальше незаконне утримання під вартою.