30 Листопада 2017

ВПО та ветерани АТО отримають в Миколаєві нові можливості для адаптації

За підтримки Світового Банку та Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України у місті Миколаєві буде реалізований проект «Нові можливості адаптації внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО у громаду м. Миколаєва». Даний проект увійшов у десятку переможців в результаті конкурсного відбору.

Для значної частини ВПО та ветеранів АТО є проблемою обмежені можливості для отримання сталих доходів, а також труднощі із психологічною адаптацією.

Метою зазначеного проекту є створення можливостей інтеграції ВПО до приймаючого населення, реінтеграції ветеранів АТО та розвитку єдиної згуртованої громади шляхом створення умов для розширення можливостей отримання доходів, а також надання психосоціальної підтримки.

В ході реалізації проекту очікується:

  • подолання рівня безробіття шляхом підвищення самозайнятості (проведення навчальних бізнес-тренінгів);
  • створення платформи постійної дії для підвищення компетенцій, бізнес-комунікації та задоволення  соціально-економічних потреб бенефіціарів;
  • отримання безкоштовного комплексу психотерапевтичних послуг (групові та тренінгові заняття, психокорекційна робота, навчання методам релаксації, стресостійкості, саморегуляції, аутогенних тренувань) завдяки спеціально створеним умовам в облаштованій єдиній в Україні сенсорній кімнаті особами, які пережили психотравму та потребують цілісного відновлення особистості.

Минулого тижня Миколаїв відвідали представники Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України координатор субпроектів Зураб Маісурадзе та спеціаліст з контролю і оцінки Олександр Жиганов. Метою такого візиту було обговорення деталей подальшого процесу реалізації та підготовки відповідних документів.

В ході офіційного візиту відбулась зустріч із керівництвом міської ради, зокрема, з в.о. міського голови Казаковою Тетяною Вікторівною, а також з представниками місцевих громадських організацій.

Координатор субпроектів Зураб Маісурадзе відзначив реальну співпрацю місцевої влади з бенефіціарами:

«Під час нашої зустрічі з керівництвом ради та громадськими організаціями ми дізналися, що напередодні вирішено змінити приміщення у якому планується реалізувати проект. Представники громадських організацій, членами яких є внутрішньо переміщені особи, висловили свою стурбованість цією обставиною побоюючись погіршення початкових умов. В.о. міського голови запропонувала відвідати обидва об’єкти і прийняти остаточне рішення з урахуванням пропозицій внутрішньо переміщених осіб. Так і вчинили. Ми раді бачити, що побажання бенефіціарів враховуються, адже саме для них ми усі працюємо над цим проектом».

DSC_3153
DSC_3136
DSC_3138
DSC_3142
DSC_3148