19 Серпня 2016

Всесвітній день гуманітарної допомоги – це нагода нагадати про найвищу цінність гуманістичних ідеалів людства та прихильність України цим ідеалам

13938356_1010688205711812_4524108518595961847_nКиїв, 19 серпня 2016 р. Уряд України та представництво Організації Об’єднаних Націй в Україні висловлюють вдячність і повагу працівникам гуманітарних організацій та незліченним добровольцям, які продовжують надавати допомогу людям, постраждалим від затяжної гуманітарної кризи в Україні. Минуло понад два роки з початку конфлікту на сході України; увага міжнародної спільноти переключилася на інші кризові ситуації в світі. Проте, гуманітарні організації – як національні, так і міжнародні – продовжують піклуватися про близько 3 млн українців, які потребують гуманітарної допомоги. Незважаючи на обмеження доступу та погіршення ситуації у сфері безпеки, гуманітарна допомога продовжує надходити людям, що живуть по обидва боки від «лінії розмежування».

Всесвітній день гуманітарної допомоги було засновано у 2008 році, щоб вшанувати співробітників гуманітарних організацій, які ризикують своїм життям аби допомогти людям по всьому світові та мобілізувати кожного захищати право жити у більш гуманному світі. Гуманітарна допомога ґрунтується на таких основоположних принципах, як гуманність, неупередженість, нейтральність та незалежність. Уряд України поважає ці принципи і бере на себе зобов’язання підтримувати гуманітарну діяльність, що проводиться в Україні.

«Ми вдячні за постійні зусилля українських і міжнародних партнерів та організацій, що безперервно надають допомогу Україні. Ми усіляко підтримуємо цю діяльність, аби полегшити страждання українців, незалежно від того, де вони проживають», – зазначив Міністр з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України, Вадим Черниш.

Ніл Вокер, Координатор гуманітарної допомоги ООН в Україні, підкреслив провідну роль Уряду в координації гуманітарної діяльності та здійсненні відповідного реагування.

«Ми впевнені, що наші відносини з Урядом України, засновані на довірі та співробітництві, продовжуватимуться і будуть ще активнішими з огляду на те, що Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України бере на себе провідну роль в координації гуманітарної діяльності»,– сказав пан Вокер.

Він особливо відзначив наснагу, що надає українське громадянське суспільство, та щедрість і солідарність приймаючих громад по всій країні, які надали притулок сотням тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Позначки:, ,