21 Вересня 2017

Всі факти порушень іноземними суднами заборони на заходження до портів окупованого Криму будуть внесені до об’єднаного розслідування СБУ

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб звернулося до Генеральної прокуратури, Прокуратури Автономної республіки Крим та Служби безпеки України з приводу встановлених у серпні та вересні фактів порушень заборони на заходження суден до портів анексованого Криму.

Зокрема, звернення стосується вантажних суден:

Ramzi, яке прибуло до Феодосійського морського порту з Туреччини і ходить під прапором Республіки Того;

Nadalina, яке прибуло до порту Феодосії з лівійського порту Тріполі під прапором Сьєрра-Леоне;

Alianca, яке прибуло до Севастопольського морського порту з Туреччини під прапором Республіки Того.

Згідно з інформацією наданою Службою безпеки України, всі подібні факти будуть долучені до матеріалів об’єднаного досудового розслідування за фактом вчинення злочинів передбачених ч. 1,2 ст. 332-1, ч. 2 ст. 364 та ч. ст. 111 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, морські порти, розташовані на території Автономної Республіки Крим – Євпаторія, Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта – закриті на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.04.2014 № 578-р «Деякі питання функціонування морського та річкового транспорту» та згідно з Наказом Міністерства інфраструктури України від 16.06.2014 р. № 255 «Про закриття морських портів».