24 Березня 2017

Викладачі та студенти американського Університету вивчають досвід України у врегулюванні конфлікту

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш провів зустріч з професорами та найкращими студентами Університету імені Джонса  Гопкінса (SAIS, США),  які є учасниками Програми з управління конфліктами Школи передових міжнародних досліджень.

23 березня гостями Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України були 17 студентів та два професори з Університету імені Джона  Хопкінса (SAIS, США), які вивчають досвід різних країн, де відбувався, або триває конфлікт.

Вадим Черниш під час зустрічі розповів, чим відрізняється ситуація в Україні з окупованим Кримом та непідконтрольними територіями Донецької та Луганської областей, а також  повідомив про плани Уряду щодо відновлення територіальної цілісності країни та реінтеграції мешканців окупованих та непідконтрольних територій.

DSC_1004

«Для вирішення проблем, які існують сьогодні в країні у зв’язку з подоланням наслідків агресії Російської Федерації, необхідно використовувати нестандартні підходи. Одним з таких підходів є втілення Плану заходів, ухваленого Урядом, де йдеться про реінтеграцію українських громадян, які залишаються в заручниках на непідконтрольних територіях. Також ми  прагнемо реалізувати Державну програму, яка стосується раннього відновлення та розбудови миру у східних регіонах, одним з компонентів якої є відновлення інфраструктури районів, які постраждали внаслідок конфлікту», – зазначив Міністр.

Начальник Управління гуманітарного співробітництва Міністерства Тетяна Ковальова, в свою чергу, більш детально розповіла про один з пунктів Плану заходів, який стосується отримання якісної, в тому числі, дистанційної, освіти дітьми з тимчасово непідконтрольних Уряду територій.

Також під час зустрічі піднімалося питання захисту внутрішньо переміщених осіб в Україні. Міністр Вадим Черниш повідомив про роботу Міністерства з депутатами, міжнародними експертами та громадськими активістами за багатьма напрямками з вдосконалення внутрішнього законодавства для вирішення проблем переселенців.

DSC_1011

Довідково:

Учасники Програми з управління конфліктами Школи передових міжнародних досліджень Університету імені Джонса Гопкінса по всьому світу аналізують причини виникнення конфліктів та вивчають шляхи їх вирішення: в Шрі-Ланці, Колумбії, Азербайджані, Вірменії, Філіппінах, Тунісі, Косово. Група найкращих студентів Університету щороку зустрічається з політиками, представниками влади, громадськості, міжнародних організацій, аби отримати всебічний погляд на ситуацію в країні. Результатом таких зустрічей стане написання книги, яка включатиме рекомендації щодо політики країн в період конфлікту.