31 Липня 2018

Як Росія намагається легітимізувати власні загарбницькі дії і чому політв’язні в Україні досі не захищені? – Вадим Черниш в інтерв’ю Радіо Свобода

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш під час інтерв’ю програмі «Ваша Свобода» говорив про логіку дій Кремля, який встановлює нові дати «збирання земель»,  розповів про передумови появи миротворчої місії в Україні, пояснив, що таке особливий статус Донбас і чим відрізняється військове розмінування від гуманітарного, розказав,  як Україна використовує досвід Грузії в подоланні наслідків конфлікту.

Російська Федерація сьогодні використовує псевдоісторичні приводи, аби легітимізувати власні незаконні загарбницькі дії, зокрема, анексію Автономної Республіки Крим, оскільки через так званий референдум це зробити не вдалося, – переконаний Вадим Черниш.

«Варто звернути увагу на те, що Росія діє сьогодні так само, як і триста років тому – шантажем, підкупом, залякуванням, нічого за цей час не змінилося. Це недолуга імперська політика в дії. На жаль, людські долі заручників і політв’язнів, яких зараз утримує РФ є цинічним активом Кремля для впливу на ситуацію, для брудної геополітичної гри. Майже рік в парламенті знаходиться законопроект №6700, який би дозволив комплексно вирішити проблеми політв’язнів, або осіб, що незаконно позбавлені особистої свободи, як в Криму, так і на території РФ. Цей документ підготовлений МТОТ спільно з народним депутатом Мустафою Джемільовим. Цей законопроект досі не ухвалений, з’явилися два альтернативні… Тому Уряд ухвалив тимчасове рішення, в рамках бюджетної програми лише на цей рік, щодо виділення коштів для допомоги тим, хто звільнився з полону.», – сказав Міністр під час ефіру.

В України проблеми не від Криму, чи Донбасу, як стверджують деякі політики, а від Російської Федерації, яка є загарбником.

«Ми боремося за кожен клаптик української території і за кожну людину, яка перебуває в окупації. Національна безпека держави –  захищати свою територію і захищати своїх людей. Сьогодні арсенал засобів, що використовуються проти України дуже потужний, це не лише військові засоби і пропаганда. Це  і дипломатичний тиск на наших союзників, і військове залякування, і диверсійні операції, в тому числі, дестабілізація ситуації за використанням радикальних рухів. І тут важливо вести професійні, предметні, змістовні  дискусії, і в жодному разі не використовувати російські наративи, які вкидаються в медійний простір.», – зазначив Вадим Черниш.