14 Липня 2017

Європейська Комісія спрямує на території поблизу лінії зіткнення 50 млн євро, – Валдіс Домбровскіс

14 липня відбувся візит Віце-президента Європейської Комісії з  фінансової стабільності та фінансових послуг Валдіса Домбровскіса та Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб  України Вадима Черниша в Донецьку область.

Єврокомісар в супроводі Міністра здійснив візит до Донецької області, аби ознайомитися з реалізацією проектів, що втілюються за підтримки гуманітарних організацій УВКБ ООН, Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ та інших поблизу лінії зіткнення.

Вадим Черниш та Валдіс Домбровскіс разом з представниками місцевої влади побували на контрольно-пропускному пункті в’їзду-виїзду «Гнутове», яке за добу перетинає до 3,5 тис. осіб та 700 одиниць автотранспорту. Надзвичайно актуальною тут залишається тема безпеки, – переконаний Міністр.

“Уздовж КПВВ є таблички, які попереджають про міни, всіх інструктують не сходити зі шляху – це небезпечно. Але мова не тільки про міни. Після обстрілів залишаються частини боєприпасів, які не розірвалися, і вони теж небезпечні. Тому поширювати інформацію про протимінну безпеку серед дітей та дорослих – це дуже важлива частина роботи. На жаль, у нас досі немає нормативної бази з протимінної діяльності, немає розроблених стандартів. У Верховній Раді зараз знаходяться два профільних законопроекти і ми сподіваємося, що вже восени один з них буде ухвалений і допоможе врегулювати, в тому числі, і питання з соціальною допомогою для тих, хто підірвався на мінах, з оформленням інвалідності в разі потреби та інші важливі питання.”, – сказав Вадим Черниш.

У свою чергу, Єврокомісар повідомив, що Європейська Комісія має намір спрямувати 50 млн євро на території, розташовані біля лінії лінії зіткнення.

“Нещодавно ми ухвалили рішення про надання Україні додаткових 200 млн євро, з яких 50 млн євро буде спрямовано на території, які розташовані біля лінії лінії зіткнення. Ми маємо продовжувати нашу співпрацю з Україною, продовжувати надавати підтримку та докладати зусиль для мирного врегулювання конфлікту, робити все можливе для збереження суверенітету і територіальної цілісності України. Ми також маємо підтримати громадян, які проживають на цій території, надавати гуманітарну допомогу  та допомогу, спрямовану на відновлення.”, – сказав Валдіс Домбровскіс.

дето

Як відомо, МТОТ спільно з місцевою владою та УВКБ ООН працює над покращенням роботи КПВВ, які розташовані вздовж лінії зіткнення. Йдеться про підвищення пропускної спроможності КПВВ, зміцнення потенціалу співробітників, поліпшення умов для людей, які очікують своєї черги, створення інформаційної гарячої лінії щодо діяльності КПВВ, тощо.

Нагадаємо, в березні цього року  за сприяння МТОТ, УВКБ ООН забезпечило КПВВ Донецької та Луганської областей необхідним устаткуванням: кабінками для персоналу, ноутбуками, офісними меблями, утепленими тентами з дизельними обігрівачами (для ДСНС). Це забезпечило збільшення пропускної здатності та скорочення часу процедури перетину КПВВ. Також буде встановлено додаткове обладнання відеоспостереження на КПВВ, аби знизити рівень корупції серед військовослужбовців та працівників правоохоронних та спеціальних органів, які забезпечують встановлений режим перетину лінії зіткнення громадянами та переміщення товарів через лінію зіткнення.