25 Липня 2018

За ініціативи МТОТ з державного бюджету виділено 18,2 мільйонів гривень на забезпечення тимчасовим житлом ВПО та удосконалення українських сервісів у Донецькій та Луганській областях

Кабінетом Міністрів України прийнято Розпорядження*, розроблене Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ), щодо розподілу в 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в обсязі 18,2 млн. гривень на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України.
МТОТ було оголошено про відбір пропозицій від місцевих рад, за результатами якого відібрано відповідні переліки заходів для здійснення їх фінансування у 2018 році та схвалено висновки щодо погодження заявок на придбання 66 квартир та придбання 23 комплектів обладнання у 13 містах Донецької та Луганської областей для видачі  біометричних паспортів та паспортів громадянина України не лише для ВПО, але й для громадян України, що проживають на окупованих територіях.

Відтепер за таким механізмом, ще більше сімей внутрішньо переміщених осіб зможуть отримати у користування тимчасове житло, а населення, що проживає по обидві сторони лінії розмежування, зможе отримати безперебійний доступ до українських сервісів.

Вперше за ініціативи МТОТ з Державного бюджету України були виділені кошти для підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України ще у 2017 році – обсяг субвенції становив 17,0 млн. гривень. Забезпечено житлом 238 внутрішньо переміщених осіб, які отримали у тимчасове користування 72 квартири за рахунок державного і місцевих бюджетів (63 квартири у Маріуполі, 9 – у Покровську). Крім того, завдяки новому обладнанню, придбаному за кошти субвенції, запрацювали на повну потужність Центри з надання адміністративних послуг (ЦНАП) у м. Сєвєродонецьк та м. Покровськ, що значно спростило процедуру отримання біометричних паспортів та паспортів громадянина України не лише для ВПО, але й для громадян України, що проживають на непідконтрольних територіях.

Субвенції надаються з держбюджету місцевим бюджетам для забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а також придбання обладнання і програмного забезпечення для центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Однією з обов’язкових умов надання субвенції** є співфінансування відповідних заходів з державного та місцевого бюджетів у співвідношенні 50/50. Також передбачено, що виконавчі органи відповідних місцевих рад подають переліки об’єктів і заходів МТОТ для погодження та підготовки і внесення в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України відповідного проекту розподілу субвенції між місцевими бюджетами.

____________________________
* Розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 р. № 475-р «Про розподіл у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України»
 
** Постановою Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 2017 р. № 769 затверджено Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України.