6 Червня 2017

За сприяння МТОТ в КПІ відкрито нову спеціальність “Врегулювання конфліктів та медіація”

За ініціативи Міністерства в Національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського» започатковано нову магістрську програму “Врегулювання конфліктів та медіація”. Це перша в Україні навчальна программарозрахована на підготовку фахівців з вирішення та попередження конфліктів різного рівня.

DSC_0267“Наш географічний сусід весь час намагається вплинути на ситуацію всередині України, і нам потрібно розуміти як на це реагувати і як діяти в такій ситуації. Індикатори конфлікту, до яких відносяться політична, економічна, соціальна, медійна складова мають бути предметом вивчення науковців. А ми звикли до того, що хтось з-за кордону приїжджає і говорить як нам треба робити. Але це наша країна стикається з цим досвідом насамперед. Тобто, ми можемо самі зробити правильні висновки, наші фахівці можуть дати рекомендації власному уряду, як діяти”, – сказав Міністр Вадим Черниш в ході презентації нової програми журналістам.

За словами Міністра, вже зараз у Міністерства є домовленість з закордонними університетами, зокрема з Федеральним технічним університетом у Цюриху,  університетом Манчестеру та іншими центрами, щодо співпраці під час підготовки українських фахівців. Також планується залучення спеціалістів з врегулювання конфліктів з міжнародних організацій для обміну досвідом.

Як повідомив  декан факультету соціології та права КПІ, на базі якого і буде проводитися навчання, Анатолія Мельниченко, викладачами університету вже підготовлена відповідна навчальна програма, яка враховує передовий світовий досвід і яка буде постійно удосконалюватись.

DSC_0256“Підготовка фахівців буде включати по суті декілька блоків. Це буде соціологічний блок, адже потрібно конфлікти виявити і діагностувати, певним чином оцінювати та передбачати. Це, звичайно, буде правнича підготовка і вже підготовлено відповідну навчальну програму. Буде передбачено блок, який включає управлінську складову, це пов’язано з тим, що цими процесами треба вміти керувати, здійснювати управління і координацію. І, звичайно, буде психологічна підготовка, адже соціально-психологічну складову конфлікту обов’язково треба враховувати і у нас готується спеціальна програма саме з психології медіації”, – сказав Анатолій Мельниченко.

Набір буде оголошено до кінця червня, планується охопити до 40 студентів. Навчальна програма розрахована на 15 місяців. За результатами навчання випускники отримають науковий ступінь магістра соціології.