23 Грудня 2017

Запрацює механізм отримання українського свідотцтва про народження для дітей, народжених на непідконтрольних територіях

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш під час інтерв’ю програмі “Ваша Свобода” Радіо Свобода розповів про рішення Кабінету Міністрів України, яке передбачає впровадження механізму реєстрації дітей, народжених на непідконтрольній території України. Нагадаємо, Уряд  вніс зміни до порядку підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я.

Під час інтерв’ю Вадим Черниш підкреслив, що на непідконтрольних територіях проживають громадяни України, які повинні мати можливість зареєструвати новонароджених дітей, які також є громадянами України.

Радіо Свобода

“Є судовий порядок, але адміністративного не було, відтак, тепер такий механізм передбачено. Це вписується в Урядову стратегію щодо реінтеграції громадян на непідконтрольних територіях. Також це правові зобов’язання України. Є дві конвенції – Конвенція про права дитини і Конвенція про зменшення безгромадянства, де передбачений обов’язок держави таким чином діяти. Ми хотіли добитися, щоб громадяни України, які народилися там, мали відповідний зв’язок зі своєю державою, але разом з тим ми не хотіли легітимізувати так звані «органи влади», які там нібито існують, які видають якісь «документи». Й запропонували модель, за якої українська комісія може встановити факт такого народження за допомогою міжнародних організацій, які повинні мати доступ на окуповані або непідконтрольні території – Міжнародний комітет Червоного Хреста, ООН. Україна – член ООН, тому ми й самі там присутні, через ці органи. А Міжнародний комітет Червоного Хреста має з державою Україна угоду, яка надає їй особливий статус.”, – зазначив Міністр

23.12.2017 Міністр Свобода 2

Також під час інтерв’ю обговорювалися законодавчі ініціативи, пов’язані з непідконтрольними територіями. Вадим Черниш роз’яснив, що означає реінтеграція громадян з цих територій, яку необхідно підтримувати на побутовому рівні вже сьогодні. Крім того, йшлося про перспективи підтримки внутрішньо переміщених осіб – житлові програми, соціальну допомогу, працевлаштування, йшла мова про ситуацію в Криму та вихід російської сторони з СЦКК.