16 Жовтня 2018

Г.Тука: держава, орієнтована на утвердження себе як демократичної, виробляє ґендерну політику

Заступник Міністра Георгій Тука взяв участь у регіональній робочій нараді з обговорення пріоритетних напрямів Уряду та завдань щодо реалізації політики забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на регіональному і місцевому рівнях, яка відбулась під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе 11 жовтня у м. Тернополі.

У своєму виступі Георгій Тука висвітлив проблемні ґендерні питання в українському суспільстві. Зокрема, він звернув увагу на те, що на сьогодні в Україні ще досі існує перелік із кількох сотень професій, заборонених для жінок, а заробітна плата жінок, у середньому, на 30% менша від заробітної плати чоловіків.

«Досягнення ґендерного паритету в суспільстві, як неодмінної умови його стабільного розвитку, неможливе без послідовних дій вищого законодавчого органу і органів виконавчої влади щодо формування гендерної культури взаємовідносин в управлінській сфері, зміни ґендерної свідомості посадовців, урахування ґендерних підходів у всіх стратегічних напрямках діяльності інститутів держави і громадянського суспільства» – зазначив Г.Тука

Заступник Міністра зазначив, що дієвим інструментом реалізації державної ґендерної політики повинна стати узгодженість дій інститутів держави і громадянського суспільства, здатних підтримувати ґендерно-чутливу систему державного управління у стані результативного функціонування.

«Кожна держава, орієнтована на утвердження себе як демократичної, соціальної та правової, для забезпечення рівних прав і можливостей виробляє ґендерну політику. Цей процес відбувається складно, навіть болісно, але він прямує до формування того, що можна визначати як державну ґендерну політику» – підкреслив Заступник Міністра Георгій Тука.

Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла про стан реалізації державної політики в сфері ґендерної рівності різними міністерствами та відомствами, зазначивши, що до цієї роботи підключається дедалі більше владних інституцій:

«З часом міністерства все більше розуміють важливість реалізації засад політики рівності чоловіків та жінок і навіть починають змагатися між собою в їх впровадженні. Це дуже гарна тенденція».

Також, Віце-прем’єр-міністр зазначила, що наразі є іноземні донори, які готові підтримувати та допомагати у реалізації проектів та фінансуванні реформ, особливо у регіонах. Вона подякувала за вагому допомогу структурі «ООН Жінки», Національному демократичному інституту (НДІ) та Посольствам Канади та Швеції в Україні.

Захід відбувся в рамках низки регіональних нарад-семінарів за участю представників профільних міністерств, центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських та міжнародних гуманітарних організацій.