5 Жовтня 2018

Заступник Міністра Г.Тука зустрівся з представниками польських мас-медіа

3 жовтня 2018 року у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ) відбулася зустріч заступника Міністра Г. Туки з представниками провідних польських мас-медіа, таких як TVN 24, Polskie RadioInformacyjna Agencja Radiowa, Dzień Dobry TVN та ін.

Метою візиту було ознайомлення із ситуацією, яка склалася в Україні у зв’язку з конфліктом на сході та анексією АР Крим та спрямовані дії Уряду до становлення миру.

У своєму виступі Георгій Тука розповів журналістам про позицію Уряду щодо окупації Донецької, Луганської областей та анексії  АР Крим Російською Федерацією; про виклики та складнощі, що стоять перед МТОТ.

«Ситуація щодо окупованого Криму та окупованого Донбасу абсолютна різна. Перш за все, тому що на Донбасі відбуваються постійні військові дії. На відміну від Донбасу, Російська Федерація дуже швидко анексувала АР Крим. Зважаючи на це в Криму Росія не заперечує власної присутності, а на Донбасі офіційно заперечує присутність як своїх збройних сил, так і «кураторів»

Також він акцентував увагу присутніх, що на сьогодні є позитивні зрушення думок населення щодо ситуації яка склалася на території тимчасово окупованого Донбасу та їх бажання до змін.

«Я знаю особисто багато людей, які наразі проживають на окупованій території, але які абсолютно проукраїнські, вони з нетерпінням чекають повернення української влади. Вони ненавидять окупаційний режим і бажають повернення під юрисдикцію України.

За останні роки серед населення на окупованій території відбулися суттєві зміни у ментальності і в сприйняті тих подій, які почались на Донбасі в 2014 році.

Якщо в 2014 році якась кількість мешканців, нині окупованих територій, розраховувала на сценарій, який був запроваджений в АР Крим, то наразі, більшість цих людей за будь-яку ціну бажає миру»

Окремий акцент заступник Міністра зробив на можливій моделі миротворчої місії Організації об’єднаних нації в окремих районах Донецької та Луганської областей та розповів про її складові.

Георгій Тука, окрім того, відповів на запитання кореспондентів щодо діючих освітніх програм для дітей з тимчасово окупованих територій, їх переваги та особливості. Також підкреслив, що отримання саме української освіти дітьми з тимчасово окупованих територій є одним із пріоритетів держави.

Насамкінець заступник Міністра подякував польській стороні за підтримку України.

«Ми відчуваємо вашу підтримку. У нас одне бачення. Ми діємо в унісон. Ми разом та будемо боротися» – зазначив заступник Міністра