9 Жовтня 2017

Заступник Міністра Георгій Тука взяв участь у круглому столі щодо ухваленого Верховною Радою закону про реінтеграцію Донбасу

Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука взяв участь у круглому столі «Реінтеграція Донбасу. Аналіз і прогноз», який відбувся в Інституті Горшеніна
 
На круглому столі були присутні віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд, народні депутати Україні від партії «БПП» Артур Герасимов та Іван Вінник, народний депутат від партії «Народний фронт» Вадим Кривенко та заступник Міністра МТОТ Георгій Тука.
9 10 17 _Тука
Під час зустрічі гості обговорювали прийнятий минулого тижня Верховною Радою України Закон України «Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей України», які розбіжності довелося подолати депутатам для його прийняття, які переваги для України дає прийняття цього Закону та аналізували розвиток подій навколо військового конфлікту на Донбасі.
 
Під час виступу Георгій Тука повідомив, що Міністерство не брало участі у розробці проекту закону щодо реінтеграції Донбасу, але два місяці тому у Раді безпеки і оборони України розглядався проект Закону, де були частково враховані правки до нього запропоновані МТОТ. 
9 10 17 _Тука2«До Міністерства був переданий примірник проекту Закону. Наші фахівці надали певні зауваження, які частково врахувалися і це ми побачили в останній версії законопроекту. Я хочу зазначити, головне у цьому Законі – це визнання Російської Федерації країною–агресором, тому що позиція цивілізованого світу складається з доказів і фактів, які надає держава Україна і це є підґрунтям для подовження санкцій», – зазначив Георгій Тука
 
У свою чергу Артур Герасимов зазначив, що не прийняття цього Закону було вигідно лише Російській Федерації. Перед прийняттям Закону були створені робочі групи для обговорення на яких були присутні керівники всіх фракцій.
 
9 10 17 _Тука1«Поки що не існує можливості військового рішення повернення територій Донбасу і Криму, тому нам потрібна повністю щільна робота на дипломатичному фронті, де була проведена плідна робота щодо запровадження санкцій. Оскільки під час конфлікту у Грузії та Придністров’ї санкцій не було запроваджено, Росія вважала, що це лише на три-чотири місяці, але під час конфлікту в Україні санкції тримаються вже три роки. І ми впритул підійшли до питання введення миротворців на Донбас і це означає, що взагалі мають припинитися обстріли і важливо, що такі питання вирішувались за українським сценарієм, так як миротворці будуть мати мандат на всю окуповану територію. Неприйняття цього Закону було прямою дорогою для Росії щодо зняття санкцій», – сказав  Артур Герасимов.