4 Грудня 2017

Заступник Міністра Юрій Гримчак привітав Донецьку національну академію будівництва і архітектури із 45-річчям

24232486_1977257069189726_2196722535866413666_n

Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак взяв участь в урочистому святкуванні з нагоди 70-річчя підготовки фахівців-будівельників на Донбасі та 45-річчя заснування Макіївського інженерно-будівельного інституту (нині Донецька національна академія будівництва і архітектури). Це видатний вищий навчальний заклад з унікальною історією, видатними педагогами та науковцями, високою культурою студентського життя.

Ректор ДонНАБА, доктор технічних наук, професор Василь Кравець: «Наша Академія є провідним вищим навчальним закладом будівельного профілю у Східній Україні. З моменту заснування у 1972 році як Макіївського інженерно-будівельного інституту, в стінах Академії було підготовлено більше 25 тисяч висококваліфікованих інженерів-будівельників різного профілю. За час свого існування Академія безперервно розвивалась, зростав її науковий, освітній та виробничий потенціал. ДонНАБА одержала визнання не тільки в Україні, а й далеко за її межами».

Три роки тому через російську агресію на сході України ДонНАБА довелося переміститися з Макіївки до Краматорську. Незважаючи на це заклад продовжує випускати фахівців високого рівня, збільшує та осучаснює професії, розширює внутрішню структуру.

У світлі інтеграції української вищої освіти та вузівської науки до європейського освітнього простору в Академії приділяється особлива увага міжнародному співробітництву. Співпраця з європейськими університетами  дозволяє представникам ДонНАБА проходити стажування за кошти ЄС та отримувати подвійний диплом, що визнається у країнах Євросоюзу.

Заступник Міністра Юрій Гримчак, який є випускником цього  славетного ВУЗу, сердечно привітав колектив з ювілеєм, побажав професорсько-викладацькому складу подальшого успіху в підготовці висококваліфікованих фахівців, а студентам – наполегливості в навчанні та освоєнні обраних спеціальностей, а в майбутньому – творчих та професійних звершень. Також Юрій Гримчак зазначив, що Урядом нещодавно прийнята підготовлена МТОТ «Стратегія інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року», однією із ключових цілей якої є забезпечення права на освіту для внутрішньо переміщених осіб, а також підтримка переміщених вищих навчальних закладів.