27 Вересня 2017

Заява МТОТ у зв’язку з рішення окупаційної влади Криму у справі Ільмі Умерова

27 вересня 2017 року окупаційною владою Криму винесено вирок Ільмі Умерову.
За рішенням окупаційної влади Криму Ільмі Умерова засуджено до двох років обмеження волі за заклики до порушення територіальної цілісності Російської Федерації шляхом повернення Криму до складу України на одному із українських телеканалів.
Розправа російських окупантів над Ільмі Умеровим за його підтримку територіальної цілісності України та боротьбу за права людини є черговим проявом репресивної політики Російської Федерації на незаконно окупованому нею Кримському півострові всупереч нормам міжнародного права.
У зв’язку з цим, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України заявляє про незаконність дій Російської Федерації на території окупованого Криму пов’язаних з незаконними затриманнями, обшуками, арештами, а також тортурами й жорстоким поводженням по відношенню до громадян України.
В котре наголошуємо, що Російською Федерацією ігнорується взяті на себе зобовязання в рамках Мінських домовленостей щодо обміну заручників і незаконно утримуваних осіб.
Відповідно до Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни (12 серпня 1949 року) жодні дії пов’язані з примусом, ані морального, ані фізичного характеру  не повинні застосовуватися до осіб, які перебувають на окупованій території.