22 Вересня 2017

Заява МТОТ з приводу незаконного вироку російського суду у справі українського журналіста Миколи Семена

22 вересня 2017 року в Залізничному районному суді Сімферополя тимчасово окупованої АР Крим оголосили вирок у вигляді 2,5 років умовного позбавлення волі українському журналісту Миколі Семені.

18 вересня 2017 року на засіданні суду сторона обвинувачення просила покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з відстрочкою виконання на три роки, із забороною займатися будь-якою громадською діяльністю у цей період.

У зв’язку з цим, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України заявляє про незаконність дій Російської Федерації на території окупованого Криму пов’язаних з незаконними затриманнями, обшуками, арештами, а також тортурами й жорстоким поводженням по відношенню до громадян України.

Крім того, Російська Федерація ігнорує взяті на себе зобовязання в рамках Мінських домовленостей щодо обміну заручників і незаконно утримуваних осіб.

Наразі відомо про незаконне утримання в місцях позбавлення волі більше 40 українців. Росія продовжує практику систематичних безпідставних відмов українським консулам у наданні дозволів на відвідання українських політичних в’язнів. Існують беззаперечні свідчення щодо систематичного застосування до громадян України, які утримуються на території Росії та на окупованих територіях, недозволених методів дізнання, тортур, методів психологічного тиску.

Відповідно до Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни (12 серпня 1949 року) жодні дії пов’язані з примусом, ані морального, ані фізичного характеру  не повинні застосовуватися до осіб, які перебувають на окупованій території.

МТОТ закликає міжнародне співтовариство вжити подальших консолідованих кроків для посилення тиску на Російську Федерацію через порушення нею положень Загальної декларації прав людини, Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Європейської конвенції про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, інших засадничих міжнародно-правових документів, а також нехтування вимогами Резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/71/205 «Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)».