5 Липня 2018

Заява МТОТ з приводу незаконного вироку російської окупаційної влади у справі Володимира Балуха

5 липня 2018 року  в Роздольненському районному суді тимчасово окупованої АР Крим оголошено вирок громадянину України Володимиру Балуху – 5 років позбавлення волі з відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму та виплатою штрафу в розмірі 10 тисяч рублів.

Нагадаємо, після анексії Криму Російською Федерацією  у 2014 році Володимир Балух підняв український прапор на даху свого будинку в Криму.

8 грудня 2016 року співробітники Федеральної Служби Безпеки Російської Федерації затримали Володимира Балуха за сфабрикованими доказами. Окупаційна влада звинуватила Балуха у зберіганні набоїв та вибухівки, які нібито виявили у нього під час одного з обшуків.

Володимир неодноразово робив заяви, що боєприпаси було підкинуто, і що насправді його заарештовано за проукраїнську позицію.

16 січня 2018 року Балуха засудили до 3 років і 7 місяців ув’язнення у колонії-поселенні.

19 березня 2018 року Володимиром Балухом  оголошено безстрокове голодування в знак протесту проти незаконного засудження, яке триває до сьогодні.

У зв’язку з цим, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України заявляє про незаконність дій Російської Федерації на території окупованого Криму пов’язаних з незаконними затриманнями, обшуками, арештами, а також тортурами й жорстоким поводженням по відношенню до громадян України.

Такі дії Російської Федерації є прямим порушенням норм міжнародного гуманітарного права та міжнародного права у сфері прав людини.

Український активіст Володимир Балух став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію.

Росія продовжує практику систематичних безпідставних відмов українським консулам у наданні дозволів на відвідання українських політичних в’язнів. Існують беззаперечні свідчення щодо систематичного застосування до громадян України, які утримуються на території Росії та на окупованих територіях, недозволених методів дізнання, тортур, методів психологічного тиску.

Відповідно до Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни (12 серпня1949 року) жодні дії пов’язані з примусом, ані морального, ані фізичного характеру  не повинні застосовуватися до осіб, які перебувають на окупованій території.

МТОТ закликає міжнародне співтовариство вжити подальших консолідованих кроків для посилення тиску на Російську Федерацію через порушення нею положень Загальної декларації прав людини, Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Європейської конвенції про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, інших засадничих міжнародно-правових документів, а також нехтування вимогами Резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/71/205 «Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)».