10 Лютого 2017

Журналісти відповідальні за подолання розколу в суспільстві, – підсумки круглого столу

Радник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак взяв участь у круглому столі «Етика висвітлення журналістами теми ВПО, мігрантів та біженців. Роль ЗМІ у подоланні розколу суспільства», який відбувся 9 лютого в ІА «Укрінформ» за підтримки посольства Німеччини.

16667479_1150282491766990_2013725812_oУчасники круглого столу дійшли висновку, що в процесі формування толерантного ставлення до переселенців засоби масової інформації відіграють ключову роль. Багатий досвід в подоланні стереотипів щодо біженців, переселенців та мігрантів має Німеччина. В цій країні навіть існує практика, коли журналісти напряму допомагають інтегрувати таких людей у суспільство.

Деякі присутні висловили думку, що в Україні ситуація з висвітленням проблем, зокрема, внутрішньо переміщених осіб потребує змін. Радник міністра Юрій Гримчак переконаний, що часто у ЗМІ поширюються негативні приклади комунікації з деякими переселенцями, відтак, в суспільстві складається хибне враження про всіх громадян, які були змушені залишити домівки на Сході чи в Криму.

16667532_1150282515100321_867480738_o«Необхідно показувати позитивний приклад успішних переселенців. Це найкращий варіант протистояння спробам розділити країну на тих хто «понаїхали» та інших.  Слід створити умови, коли люди без остраху розбудовують власне життя з нуля, і сьогодні безліч переселенців це активні та сумлінні мешканці міст та селищ», – зазначив Юрій Гримчак.

Перший заступник Міністра інформаційної політики Еміне Джапарова вважає, що наблизити переселенців до локальних громад можна за допомогою різноманітних соціальних компаній.

В свою чергу, Голова правління громадського об’єднання «Восток – SOS» Костянтин Реуцький наголосив на відповідальності представників ЗМІ: «Часто журналісти цитують політиків, які  негативно висловлюються на адресу внутрішньо переміщених осіб, і, на жаль, не критично, без інших коментарів подають такі висловлювання».