19 Січня 2018

«Звільнені заручники потребують всебічної підтримки», – Георгій Тука

На фінансування заходів щодо захисту і забезпечення прав та інтересів осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок дій незаконних збройних формувань та/або органів влади Російської Федерації на окремих територіях Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово  не здійснюють своїх повноважень, та тимчасово окупованої території України,  а також підтримки зазначених осіб та членів їх сімей, у бюджеті МТОТ на 2018 рік передбачено 96,7 млн грн.

Про це повідомив заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука під час організованого Офісом Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників АТО брифінгу “Лікування, реабілітація та інші новини про звільнених із тюрем на території ОРДЛО українських заручників”.

630_360_1516367920-8168“МТОТ та Міністерство соціальної політики подали на розгляд Уряду дві пропозиції про надання допомоги звільненим. Порядком, який пропонується Мінсоцполітики передбачається разова матеріальна допомога кожному зі звільнених для вирішення нагальних проблем. Проектом нашого Міністерства створюється можливість для розробки тривалого комплексу заходів щодо реалізації юридичного супроводу, працевлаштування, медичної допомоги та іншого для всіх цих людей. Зараз обидва документи знаходяться на погоджені в профільних міністерствах після чого будуть винесені на розгляд Кабінету Міністрів України”, – розповів заступник Міністра.

У разі прийняття змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на заходи щодо захисту і забезпечення прав та інтересів осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок дій незаконних збройних формувань, терористичних організацій та/або органів влади Російської Федерації на окремих територіях Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та тимчасово окупованій території України, а також підтримки зазначених осіб та членів їх сімей проведення соціальної реабілітації осіб, які постраждали від терористичного акту вказані кошти можуть бути спрямовані  на соціальну реабілітацію, яка здійснюється виключно у формі надання психологічної, медичної допомоги, професійної реабілітації, правової допомоги, житла та працевлаштування заручників.

Заступник Міністра також зазначив, що з 42 цивільних осіб, які були серед звільнених, 28 – є мешканцями непідконтрольних територій і потребують допомоги з житлом. При цьому 12 з них – не мають жодних документів і зараз працівники МТОТ допомагають проходити спрощену процедуру їх отримання.