ЗВІТ за результатами публічного громадського обговорення проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Плану заходів з реалізації Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року»

Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (далі – МТОТ) на виконання пункту 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 909-р «Про схвалення Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року», розроблено проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Плану заходів з реалізації Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року» (далі – проект розпорядження).

Під час розробки проекту розпорядження, МТОТ проведено аналіз досвіду іноземних держав щодо інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення, зокрема, Республіки Азербайджан та Республіки Грузії.

Крім того, МТОТ детально вивчено та опрацьовано звіти і пропозиції до проекту розпорядження, що надійшли від представників наукових кіл, міжнародних та національних організацій.

Також, 12 березня 2018 р. в приміщенні МТОТ проведено робочу зустріч з представниками Місії експертів ООН з контекстуалізації та адаптації цілей сталого розвитку ООН до національних пріоритетів та потреб України шляхом адаптації, прискорення реалізації та підтримки інтеграції у програми та стратегії (далі – представники Місії експертів ООН).

Під час наради з представниками Місії експертів ООН обговорено проект розпорядження, який містить чіткі орієнтири та цільові показники, а також враховує цілі сталого розвитку ООН.

Таким чином, проект розпорядження розроблено з урахуванням позиції громадськості, профільних вітчизняних та іноземних експертів, а також представників наукових кіл.

Окрім цього, МТОТ відповідно до § 42 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від
18 липня 2007 р. № 950 (далі – Регламент), в період з 23 березня 2018 р.
по 06 квітня 2018 р. проведено громадське обговорення проекту розпорядження.

З метою проведення вказаних консультацій проект розпорядження розміщено розміщено на урядовому веб-сайті «Громадянське суспільство і влада», а також на офіційному сайті МТОТ.

Учасники обговорень мали можливість надіслати свої пропозиції на електронну адресу: zakabluk@mtot.gov.ua або в паперовому вигляді на адресу МТОТ: 01169, м. Київ, вул. Лесі Українки, 1.

Громадське обговорення проводилося у формі електронних консультацій, до участі в ньому долучились громадські організації, міжнародні неурядові організації та інші зацікавлені сторони, зокрема, органи державної влади, органи місцевого самоврядування.

Пропозиції та зауваження учасників були сфокусовані на напрацюванні доповнень проекту розпорядження, для подальшого внесення змін та підготовки документу до затвердження.

Також, за результатами проведеного громадського обговорення в формі електронних консультацій, МТОТ проведено публічне громадське обговорення проекту розпорядження, яке відбулося 17 травня 2018 р.

Таким чином, в обговоренні проекту розпорядження взяли активну участь представники громадських організацій, науковці та міжнародні експерти.

Загалом до МТОТ надійшло 310 зауважень та пропозицій від 27 органів державної влади, міжнародних та національних організацій та представників громадянського суспільства.

Частина запропонованих пропозицій враховані МТОТ, деякі враховані частково. Результати розгляду зауважень та пропозицій оформлено в таблицю Пропозицій та зауважень до проекту розпорядження (додається).

За результатами обговорень МТОТ узагальнено текст Плану заходів та 04 червня 2018 р. проект розпорядження відповідно до §37 та §42 Регламенту Кабінету Міністрів України направлено на погодження до заінтересованих державних органів.

Пропозиції та зауваження до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Плану заходів з реалізації Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року»