ЗВІТ за результатами публічного громадського обговорення проекту Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року

 

Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (далі – МТОТ) на виконання протокольного доручення за результатами наради під головуванням
В.Б. Гройсмана від 10 жовтня 2017 р щодо виконання умов отримання третього траншу в рамках кредитної лінії від Європейського Союзу розроблено проект Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року (далі – проект Стратегії).

Метою Стратегії є забезпечення реалізації та захисту прав, свобод і законних інтересів внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) та запровадження довгострокових рішень із врахуванням інтересів приймаючих громад, налагодження ефективної взаємодії ВПО з приймаючими громадами та органами державної влади, органами місцевого самоврядування на засадах партнерства з метою усунення будь-яких проявів дискримінації та досягнення соціальної єдності.

Проект Стратегії презентовано 20 жовтня 2017 р. на форумі «Три роки внутрішнього переміщення: виклики та вдалі практики інтеграції», організованому у межах співпраці з Проектом Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», де обговоренню проекту Стратегії присвячено дві окремі сесії.

Учасниками Форуму стали більше 100 осіб з 13 областей України, представники органів державної влади, обласних/місцевих соціальних служб, установ та закладів, які дотичні до питань ВПО, неурядових організацій, освітніх та дослідницьких установ, міжнародних організацій та медіа.

Пропозиції та зауваження учасників були сфокусовані на напрацюванні доповнень до тексту проекту Стратегії, для подальшого внесення змін та підготовки документу до затвердження.

Зокрема, учасники обговорень мали можливість надіслати свої пропозиції на електронну адресу: olesia.paperniak@gmail.com або в паперовому вигляді на адресу МТОТ: 01169, м. Київ, вул. Лесі Українки, 1.

Крім того, для одержання зауважень і пропозицій, відповідно порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», МТОТ з 11 жовтня 2017 р. до 27 жовтня 2017 р. проводилося публічне громадське обговорення у формі електронних консультацій.

З метою проведення вказаних консультацій з громадськістю
11 жовтня 2017 р. МТОТ проект Стратегії розміщено на урядовому веб-сайті «Громадянське суспільство і влада», а також на офіційному сайті МТОТ.

Таким чином, в обговоренні проекту Стратегії взяли активну участь представники громадських організацій, науковці та міжнародні експерти. Частина запропонованих пропозицій враховані МТОТ, деякі враховані частково. Результати розгляду зауважень та пропозицій оформлено в таблицю Пропозицій та зауважень до проекту Стратегії (додається).