Звіт за результатами публічного громадського обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Господарського кодексу України»

Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (далі – МТОТ) в період з 01 вересня 2017 року по 18 вересня 2017 року було організовано публічне громадське обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Господарського кодексу України» (далі – проект Закону).

Проектом пропонується врегулювати на законодавчому рівні питання здійснення господарської діяльності суб’єктами господарювання, що діють або планують здійснювати підприємницьку діяльність на тимчасово неконтрольованій території України, а також передбачити відповідальність за порушення здійснення такої діяльності, а саме запропоновано:

  • встановити обов’язок для суб’єктів господарювання, у тому числі нерезидентів, що мають намір здійснювати або здійснюють господарську діяльність на тимчасово неконтрольованій території України, здійснити обов’язкову державній реєстрацію на підконтрольній українській владі території у порядку, визначеному Законом;
  • визначити обов’язок для всіх суб’єктів господарювання, у тому числі нерезидентів, що мають намір здійснювати господарську діяльність на тимчасово неконтрольованій території України, повідомити про це центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики з питань окремих територій, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, функції якого здійснює МТОТ, за формою, що ним затверджена;
  • запровадити спрощену процедуру державної реєстрації суб’єктів господарювання, що віднесені до першої групи платників єдиного податку, шляхом повідомлення органів державної влади України, уповноважених здійснювати реєстрацію та облік юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, про намір здійснювати або здійснення господарської діяльності на тимчасово неконтрольованій території України;
  • визначити відповідальність суб’єктів господарювання, якщо ними недотриманий порядок здійснення господарської діяльності на тимчасово неконтрольованій території України, а саме до суб’єкта господарювання може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді ліквідації. Таку санкцію пропонується застосовувати на підставі рішення суду за позовом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску або МТОТ.

Проект акта розроблено Відділом правового забезпечення МТОТ.

З метою одержання зауважень і пропозицій до проекту Закону, відповідно до Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року № 950 та у порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», 01 вересня 2017 р. розпочато публічні громадські обговорення проекту Закону, які тривали до 18 вересня 2017 р.

Зауваження та пропозиції пропонувалось надати на електронну скриньку: jane_lytsenko@ukr.net, за телефоном тел. (044) 536-92-38 та на адресу МТОТ поштою за адресою: 01196, м. Київ, площа Лесі Українки, 1.

За результатами публічного громадського обговорення, пропозиції та зауваження до проекту Закону відсутні. Відповідний звіт підготовлено та розміщено на сайті МТОТ, а також на урядовому веб-сайті «Громадянське суспільство і влада».

З метою представлення проекту Закону на затвердження Кабінету Міністрів України, даний проект буде направлено на погодження з центральними органами виконавчої влади в установленому порядку.